Професионална фабрика за

API, фармацевтски посредници и биохемија

ПОДНЕСУВАМме со висок квалитет и задоволство на клиентите

Контактирајте не

[email protected]
Тел: 86-13301650902

Пребарувајте производ

За нас

Zabcbio е високо-технолошка компанија специјализирана за фармацевтски и напредни материјали, вклучува API, фармацевтски посредници и биохемија. Ние сме специјализирани во нови фармацевтски посредници кои можат да се користат за третман на коронавирус, рекомбинантен протеин, антитела со напредни установи. Имаме искусен тим од над 5 научници (со неопходна едукативна и техничка позадина) посветен на иновациите во развој на нови производи, оптимизација на трошоците.

Контрола на квалитетот

Квалитетот е живот на нашата фабрика, прво, секоја суровина, прво ќе ја тестираме, ако е квалификувано, ќе го преработуваме производството со овие суровини, ако не, ќе го вратиме на нашиот добавувач, а по секој чекор на производство ќе го тестираме, а потоа ќе заврши целиот процес на производство, ќе го направиме последниот тест пред стоките да ја напуштат нашата фабрика.

Имаме напредна опрема за тестирање и производна линија на меѓународен стандард за да обезбедиме стабилност за квалитетот на нашите производи.  

Нашиот процес

  1. Изолација на посакуваниот ген (технологија за клонирање на гени)
  2. Избор на вектор и вметнување на ген
  3. Трансфер на вектор r-DNA во клетки домаќини.
  4. Идентификација, изолација на рекомбинантни гени клетки
  5. Изразување на клонирани гени

Што нудиме?

Имаме искусен тим од над 5 научници (со неопходна едукативна и техничка позадина) посветени на иновации во развој на нови производи, оптимизација на трошоците и проекти за извидници на нови рути.

Главниот научник се здоби со награда од кинеска влада за истакнати студенти самофинансирани во странство, tonутн Напредно стипендија, Академија за медицински науки, Поканет рецензент за Генетика на природата, развојна ќелија, комуникации со природа

Научници

Производи

Среќни клиенти

Член на тимот

Разговор со експерт.

Главниот научник е многу познат експерт, меѓународен тим, вклучувајќи 3 професори од Украина.

Зошто да не изберете нас

Н.

Висок квалитет

Нашиот тим за истражување и развој воспостави уникатен и независен систем на изразување, протеинскиот израз е висока чистота и висока ефикасност.

Н.

Напредни капацитети

Најнови и напредни уреди и опрема, инвестирани од владини фондови. Бесплатно!

Н.

Брза испорака

Имаме уникатна и напредна технологија, квасецот може да се одгледува побрзо. Поради ова, можеме да го добиеме посакуваниот производ формиран за пократко време.

How to Use Recombinant Porcine Trypsin

Porcine trypsin is a reagent used for manufacturing several medicinal products. It is extracted from the pancreatic glands of pigs due to which it carries the risk of being contaminated with adventitious agents. Porcine trypsin can be manufactured as a powder or a liquid solution depending upon the application.

Што е хидроксихлороксин сулфат?

Што е хидроксихлороксин сулфат?

Хидроксихлороксин сулфат се здоби со поголема популарност бидејќи во моментот се користи како експериментален лек за третман на COVID-19. Не е одобрен како лек против будала за COVID-19 досега.

Кој е предноста на комплетот за брз тест COVID-19?

Кој е предноста на комплетот за брз тест COVID-19?

Најголемата предност при користењето на брзите комплети за тестирање за инфекција COVID-19 е тоа што дава резултати за непосреден тест. Примерокот за тест може да се користи во форма на целата крв или плазма.

Контактирајте не

Whatsapp

+8613301650902

Нашата локација

Biotech копродукции hejеџијанг антитела копродукции, Ltd industry Itech индустрија за соработка., Ltd.
НЕ 28 јужен wenzhong пат zhuji град zеџијанг провинција
компјутер компјутер 311800

    mk_MKМакедонски јазик